Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
88 Edson Whattam Colyton St Clair Colts Cricket Club Under 163 1 Glenmore Park Cricket Club
39* Alexander Hovelmann Springwood Cricket Club Under 123 1 Glenmore Park Cricket Club
36 Aiden Kells St Clair Hawks Cricket Club Under 163 1 Springwood Cricket Club
35* Frederick bell St Clair Hawks Cricket Club Under 123 1 Glenmore Park Cricket Club
33 Samuel Brown-mead Colyton St Clair Colts Cricket Club Under 163 1 Glenmore Park Cricket Club
30* Finn A Robertson Glenbrook Blaxland Cricket Club Under 123 1 Penrith RSL Junior Cricket Club
28* Lachlan J Hood Glenmore Park Cricket Club Under 123 1 St Clair Hawks Cricket Club
28 Isaac Bailey Springwood Cricket Club Under 143 1 Glenmore Park Cricket Club
28* Annabel Batty Glenbrook Blaxland Cricket Club Under 123 1 St Clair Hawks Cricket Club
26* Riley Killeen Glenmore Park Cricket Club Under 123 1 St Clair Hawks Cricket Club
26* Angus Hare Glenbrook Blaxland Cricket Club Under 123 1 St Clair Hawks Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
6/7 Cruz Wraight Springwood Cricket Club Under 113 1 Penrith RSL Junior Cricket Club
4/9 Jack Foote Springwood Cricket Club Under 163 1 Glenmore Park Cricket Club
4/10 Blaike Keough Glenmore Park Cricket Club Under 143 1 St Clair Hawks Cricket Club
4/22 Charlie Griffith Springwood Cricket Club Under 163 1 St Clair Hawks Cricket Club
4/31 Jackson Thornton Glenmore Park Cricket Club Under 163 1 Colyton St Clair Colts Cricket Club
3/1 Harry Watson Glenbrook Blaxland Cricket Club Under 153 1 Glenmore Park Cricket Club
3/6 Mitch Dunk Emu Plains Cricket Club Under 103 1 Cranebrook Cricket Club
3/8 Archer Moore Glenbrook Blaxland Cricket Club Under 103 1 Glenmore Park Cricket Club
3/8 Ryan B Gibbons Glenmore Park Cricket Club Under 153 1 Penrith RSL Junior Cricket Club
3/11 Jack Laurie Blue Mountains Cricket Association Under 143 1 Penrith RSL Junior Cricket Club
3/12 Jack O'Brien Emu Plains Cricket Club Under 103 1 Penrith RSL Junior Cricket Club
3/12 Isaac Bulluss Emu Plains Cricket Club Under 103 1 Cranebrook Cricket Club
3/12 Timothy Kensey Glenbrook Blaxland Cricket Club Under 113 1 Glenmore Park Cricket Club

Hat-Tricks

No records found

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
30 Noah Wraight Springwood Cricket Club Under 143 1 Glenmore Park Cricket Club
21 Bryce Fenn Colyton St Clair Colts Cricket Club Under 163 1 Glenmore Park Cricket Club
21 Hamish Mitchell Glenbrook Blaxland Cricket Club Under 153 1 Glenmore Park Cricket Club
21 Billy Smith Glenmore Park Cricket Club Under 133 1 Colyton St Clair Colts Cricket Club
20 Josiah O'Brien Glenmore Park Cricket Club Under 163 1 Colyton St Clair Colts Cricket Club
20 Liam Campbell-Jubb Springwood Cricket Club Under 163 1 St Clair Hawks Cricket Club
20 Raymond Dent Glenmore Park Cricket Club Under 153 1 Penrith RSL Junior Cricket Club
20 Cooper Hegarty St Clair Hawks Cricket Club Under 123 1 Glenmore Park Cricket Club
20 Isaac Bailey Springwood Cricket Club Under 143 1 Glenmore Park Cricket Club
20 Hadrian Turner Emu Plains Cricket Club Under 143 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club
11 Max Leach Springwood Cricket Club Under 123 1 Glenmore Park Cricket Club
11 Daniel Newham Glenmore Park Cricket Club Under 113 1 Colyton St Clair Colts Cricket Club
11 Jake McCrory Glenmore Park Cricket Club Under 133 1 Colyton St Clair Colts Cricket Club
11 Tristan Lester Emu Plains Cricket Club Under 143 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club
11 Zachary Phillips Emu Plains Cricket Club Under 143 1 Glenbrook Blaxland Cricket Club
110Josh M Watson Glenbrook Blaxland Cricket Club Under 153 1 Glenmore Park Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
5/188 Colyton St Clair Under 163 1 Glenmore Park - Red
4/158 Glenbrook Blaxland - Perry Under 123 1 St Clair Hawks Green
7/147 Glenmore Park - Red Under 123 1 St Clair Hawks White
5/146 Springwood - Rogers Under 123 1 Glenmore Park -Black
8/139 Emu Plains Under 133 1 Cranebrook
1/135 Emu Plains - Red Under 103 1 Cranebrook
7/131 Glenbrook Blaxland - Warner Under 113 1 Glenmore Park - Red
6/127 Glenmore Park - Black Under 113 1 Colyton St Clair
8/127 Glenmore Park - Red Under 103 1 Glenbrook Blaxland - Cummins
2/126 Springwood Under 113 1 Penrith RSL Gold

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
112 S Brown-mead - E Whattam Colyton St Clair Under 163 1 Glenmore Park - Red
74 H Stevens - RS Hawea Springwood - Rogers Under 123 1 Glenmore Park -Black
62* FA Robertson - A Sproule Glenbrook Blaxland - Hazelwood Under 123 1 Penrith RSL Gold
58 HB Dunn - A Kells St Clair Hawks Under 163 1 Springwood Filmer
52 J Leahey - H Stevens Springwood - Rogers Under 123 1 Glenmore Park -Black
49 E Whattam - O Sultana Colyton St Clair Under 163 1 Glenmore Park - Red
46* J Wright - D Micsko Emu Plains Red Under 123 1 St Clair Hawks Black
44 X Carstens - S Bulluss Emu Plains Under 133 1 Cranebrook
42 A Hassan - W Capes Emu Plains Under 133 1 Cranebrook
37 C Gomesz - J Voutt Glenmore Park - Red Under 163 1 Colyton St Clair